Eğitim Haberleri
293 Görüntülenme
0 Yorum

Yöneticiye Bildir


TEKNOFEST 2023 Roket Yarışmasına başvurular başladı

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nden yapılan açıklamaya göre, her yıl binlerce takımın başvuruda bulunduğu Roket Yarışması, gençlere uzay teknolojileri alanında benzersiz bir deneyim fırsatı sunuyor. Festival kapsamında düzenlenen yarışmaya başvurular başladı.

Tasarımdan üretime, entegrasyondan hazırlık sürecine kadar her aşamadan sorumlu olan gençlerin kendi tasarımı olan roketleri üretip, uçuşunu gerçekleştirdiği yarışma sistem mühendisliği vizyonuyla çalışıyor. Avrupa'da ilk, dünyada düzenlenen ikinci roket yarışması özelliğine sahip olan yarışma TEKNOFEST kapsamında ROKETSAN yürütücülüğünde düzenleniyor.

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları kapsamında ilki 2018 yılında gerçekleştirilen Roket Yarışmasına gençlerin ilgisi her geçen yıl artarak devam ediyor. Farklı alanlardaki fen ve mühendislik bilgi birikimlerini kullanan gençler, disiplinler arası düşünerek ve karmaşık işlemleri, süreçleri planlayarak roket tasarımı, üretim ve entegrasyonunu başarıyor.

AA'nın Global İletişim Ortağı olduğu TEKNOFEST 2023 kapsamında yine en dikkati çeken yarışmalar arasında olan Roket Yarışması bu yıl Lise (4 bin feet), Orta İrtifa (8 bin feet), Yüksek İrtifa (18 bin feet) ve Zorlu Görev (7 bin 5 yüz feet) olmak üzere dört farklı kategoride düzenleniyor.

Katılımcılara eşsiz bir teknoloji serüveninin yanı sıra havacılık kariyerinde önemli bir adım, ekip ruhu ve takım olabilmenin kazanımlarını da yaşatan yarışmaya lise, ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrenciler ile mezunlar başvurabiliyor.

TEKNOFEST 2023 kapsamında ödüllerin katlandığı bu yıl Roket Yarışması'nda toplam ödül 1 milyon 140 bin TL olurken, yarışmanın son başvuru tarihi 20 Kasım 2022 olarak belirlendi.

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları kapsamında, 24-30 Nisan 2023'te Aksaray Tuz Gölü'nde yapılacak final etabında dereceye giren takımlar ödüllerini İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzenlenecek TEKNOFEST'te alacak.

TEKNOFEST, Cumhuriyetin 100. yılında 3 şehirde düzenlenecek

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında İzmir, Ankara ve İstanbul'da düzenlenecek TEKNOFEST, 2023'te 41 ana yarışma ve 102 alt kategoride gerçekleştirilecek.

TEKNOFEST'te yarışmalara katılmak için başvurular "www.teknofest.org" adresi üzerinden yapılacak.

13 milyon TL'den fazla ödül ve 30 milyon TL'nin üzerinde malzeme desteğinin verileceği TEKNOFEST 2023'ün teknoloji yarışmalarının başvuruları da 20 Kasım'da sona erecek.


Alıntı


WhatsApp Gruplarımız

1. Sınıf WhatsApp Grubu

1. Sınıf WhatsApp Grubu -2

2. Sınıf WhatsApp Grubu

2. Sınıf WhatsApp Grubu -2

3. Sınıf WhatsApp Grubu (Dolu)

3. Sınıf WhatsApp Grubu -2

4. Sınıf WhatsApp Grubu (Dolu)

4. Sınıf WhatsApp Grubu -2

WhatsApp Kanalımız

FaceBook Grubumuz


TEKNOFEST 2023 Roket Yarışmasına başvurular başladı adlı dosyayı indir.
2023-2024 TEKNOFEST 2023 Roket Yarışmasına başvurular başladı TEKNOFEST 2023 Roket Yarışmasına başvurular başladı 2023-2024 TEKNOFEST 2023 Roket Yarışmasına başvurular başladı adlı dosya bu içerikte yer almaktadır.
TEKNOFEST 2023 Roket Yarışmasına başvurular başladı adlı dosya 22-10-2022, 22:34 tarihinde admin tarafından eklenmiştir. TEKNOFEST 2023 Roket Yarışmasına başvurular başladı adlı dosya Eğitim Haberleri kategorisinde yer almaktadır ve bugüne kadar 293 defa ziyaret edilmiştir.
TEKNOFEST 2023 Roket Yarışmasına başvurular başladı adlı dosyamızı google da aramak için TEKNOFEST 2023 Roket Yarışmasına başvurular başladı

Konu Etiketleri:

Benzer İçerikler:
 • Belediyeden Öğretmenlere 1500 TL Destek
 • KYK yurt başvuruları başladı!
 • 2022-KPSS Ortaöğretim başvuruları başladı
 • Ad ve soyadı değişiklik başvuruları e-Devlet üzerinden başladı!
 • Depremden Sonra İletişim Nasıl Olmalı?
 • Türkiye'nin otomobili TOGG, 2023 martta satışa çıkacak
 • Mesleki Eğitimde En Çok Tercih Edilen Alan
 • Bu yıl ders kitaplarının yanında yardımcı kaynaklar da ücretsiz dağıtılacak
 • Örgün Eğitim 2021-2022" verileri açıklandı.
 • Anasınıfı ve İlkokul İçin Uyum Haftası Yönergesi Yayınlandı
 • Uzman Öğretmenlik Eğitimleri İçin Ek Süre Verildi
 • İstanbul'da okul ve personel servis ücretlerine zam geldi!
 • Öğretmenlerin Özür Grubu ( Eş Durumu) Atama Sonuçları Açıklandı!
 • Öğretmenlere Günlük Plan Zorunluluğu!
 • Hayvan otlatırken üzerine yıldırım isabet eden çocuk yaşamını yitirdi
 • Okul Aile Birliği Yönetmeliğinde Değişiklik

 • Üzgünüz !

  Bu Konuya Henüz Bir Yorum Yapılmamış. Belki Sen Yorum Atarsan Bize Destek Olabilirsin. Yazarlarmız Sizler İçin Çalışmakta ve Bir Teşekkürü Çok Görmeyiniz.

  NOT: Sol Tarafta Konuyu Beğeniyseniz Oy Vermeyi Unutmayınız.


  Yeni Yorum Ekle !

  Bu Konuya Siz Yorum Yapabilirsiniz. Yorum Atarak Bizlere Katkıda Bulunabilirsiniz.. Yazarlarmız Sizler İçin Çalışmakta ve Bir Teşekkürü Çok Görmeyiniz.

  NOT: Sol Tarafta Konuyu Beğeniyseniz Oy Vermeyi Unutmayınız.
  Güvenlik Sorusu : Ülkemizin başkenti neresidir?